Üye Giriş
Üye Kayıt

Bulgaristan - Fransa

Bulgaristan - Fransa

Dünya Kupası Elemeleri A grubunda Bulgaristan, kendi evinde Fransa ile karşı karşıya geliyor.

 

 

 

 

Bulgaristan, sahasında gösterdiği performansı dış sahada gösteremese de iç sahada topladığı puanlar ile birlikte üst tura çıkma adına umutlandı.

Topladığı 12 puanla 4. sırada bulunan Bulgaristan, lider Fransa'nın 5, ikinci sıradaki İsveç'in 4 puan gerisinde bulunuyor.

Bir üst tura yükselme şansı oldukça az olan Bulgaristan, grupta kalan son iki maçını kazanıp sıralamadaki ilk 3 sıranın puan kaybetmesini bekleyeceği için çok büyük bir futbol mucizesine ihtiyacı var.

İç sahada oynadığı 4 maçın tamamını kazanarak iyi performans sergileyen Bulgaristan, deplasmanda oynadığı 4 maçın da tamamını kaybetti.

Lider Fransa karşısında galip gelmek isteyen ancak işinin oldukça zor olduğunun bilincinde olan Bulgaristan, iç saha performansını devam ettirmek istiyor.

 

 

Fransa, grubun favorisi olarak başlamıştı ve bu beklentileri boşa çıkarmayarak son 2 maç kala liderlik koltuğunun sahibi oldu.

Topladığı 17 puan ile lider olan Fransa, en yakın takipçisi İsveç'in sadece 1 puan üzerinde bulunuyor.

Son maçında grubun en zayıf takımı Belarus'u konuk edecek olan Fransa, Bulgaristan deplasmanından 3 puanla döndüğü taktirde çok büyük ölçüde liderliği garantilemiş olacak.

Oynadığı 8 maçta rakip kalelere toplam 15 gol gönderen Fransa, kalesinde ise yalnızca 5 gol gördü.

Son iki maç kala oturduğu liderlik koltuğundan inmek istemeyen Fransa, deplasmanda mutlaka galip gelmek isteyecektir.


Tags:

X