Üye Giriş
Üye Kayıt

Bolivya - Brezilya

Bolivya - Brezilya

Dünya Kupası Güney Amerika Elemelerinde Bolivya, kendi evinde Brazilya ile karşı karşıya geliyor.

 

 

 

 

Bolivya, oldukça kötü bir performans sergilediği eleme grubunda ilk 5 içerisine giremedi ve Dünya kupasına katılma şansını kaybetti.

Geride kalan 16 maçta topladığı 13 puanla 9. sırada yer alan Bolivya, bu 13 puanın tamamını kendi evinde kazandı.

16 maçta kalesinde gördüğü 34 golle, grup sonuncusu Venezuela’nın ardından grubun en çok gol yiyen takımı olan Bolivya, buna karşılık yalnızca 14 gol atarak grubun en az gol atan takımı oldu.

Bitime iki maç kala grupta herhangi bir iddiası kalmayan Bolivya, iç sahadaki performansını sürdürüp güçlü rakibini mağlup ederek prestij kazanmak istiyor.

 

 

Brezilya, muazzam bir performans sergilediği eleme grubunu lider olarak tamamlamayı garantiledi.

Oynadığı 16 maçta topladığı 37 puanla en yakın rakibi Uruguay'a 15 puan fark atan Brezilya, gruptan lider olarak çıkmayı haftalar önce garantiledi.

16 maçta attığı 38 golle grubun en çok gol atan takımı olan Brezilya, buna karşılık kalesinde yalnızca 11 gol görerek, grupta en az gol yiyen takım konumunda.

9 maçlık galibiyet serisinini grupta oynadığı son maçında bozan Brezilya, oynadığı son maçta deplasmanda Kolombiya ile 1-1 berabere kaldı.

Lider olarak gruptan çıkmayı garantilese de elemeleri yenilgisiz tamamlamak isteyen Brezilya, çok yetenekli oyuncuları ile birlikte deplasmanda favori olarak gösteriliyor.


Tags:

X