Üye Giriş
Üye Kayıt

İngiltere - Slovenya

İngiltere - Slovenya

Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu 9. maçlarında İngiltere, kendi evinde Slovenya ile karşı karşıya geliyor.

 

 

 

 

İngiltere, Dünya kupası elemeleri F grubunda geride kalan 8 maçta aldığı 6 galibiyet 2 beraberlik ile 20 puan topladı ve liderlik koltuğuna oturdu.

Uzun yıllardır katıldığı turnuvalarda başarı elde edemeyen İngiltere, 2018 Dünya Kupasında mutlaka adından söz ettirmek istiyor.

Geçtiğimiz yıllara kıyasla çok güçlü bir kadroya sahip olan İngiltere, grupta oynadığı 8 maçta rakip kalelere 16 gol gönderirken kalesinde ise yalnızca 3 gol gördü.

İngiltere’nin Wembley Stadyum’unda oynanacak olan maçta İngiltere, 3 puan aldığı taktirde gruptan lider olarak çıkmayı garantileyeceği için maç başından itibaren kontrolü eline alıp taraftarları önünde 3 puana ulaşacaktır.

 

 

Slovenya, grupta oynadığı son iki maçında aldığı galibiyetle bir üst tura yükselebilmek için umutlandı ve İngiltere karşısında da mutlaka puan almak istiyor.

Geride kalan 8 maçta 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan Slovenya, savunma konusunda başarılı olsa da hücumda yaratıcı olamadığı için gol atma konusunda çok zorlanıyor.

Slovakya’nın bir puan gerisinde olan ve İskoçya ile aynı puanda olan Slovenya’nın gruptan çıkmak için bu karşılaşmadan mutlaka puan alması gerekiyor.

Savunmada başarılı olan Slovenya, güçlü rakibi karşısında savunma futbolu oynayıp ani ataklarla gol bulmaya çalışacaktır ancak işleri oldukça zor.


Tags:

X