Üye Giriş
Üye Kayıt

Borussia Dortmund - Bayern Münih [Süper Kupa]

Borussia Dortmund - Bayern Münih [Süper Kupa]

Almanya Süper Kupa Final karşılaşmasında Borussia Dortmund, Bayern Münih ile karşılaşıyor.

 

 

 

 

Borussia Dortmund, son 2 sezondur Almanya Bundesliga'da dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Kurulan genç ve dinamik kadrosu ile bu sezonda da dikkat çekmeyen isteyen Borussia Dortmund, en önemli rakibi olan Bayern Münih'i mağlup edip sezona kupayla başlamanın planlarını yapıyor.

Sezon öncesi geçirdiği hazırlık kampında pek iyi görüntü ortaya koyamayan Borussia Dortmund, oynadığı 3 hazırlık maçını da kaybetti.

Hazırlık maçlarında iyi görünmese de sezon öncesi en önemli rakibine karşı önemli bir kupa finali mücadelesi verecek olan Borussia Dortmund, kazanmak için elinden geleni yapacaktır.

 

 

Bayern Münih, sezon öncesi oynadığı hazırlık maçlarında üst üste gol bile atamadan kaybetti ve taraftarlarını tedirgin etti.

Audi Cup‘ta Liverpool’a 3-0, Napoli’ye ise 2-0 kaybeden Bayern Münih sadece Uzak Doğu’da oynanan hazırlık maçlarında Chelsea‘yi 3-2 mağlup edebildiler.

Transfer sezonu boyunca Tollisso, Kingsley Coman, Süle ve James Rodriguez gibi önemli oyuncuları kadrosuna katan Bayern Münih, bu oyuncuların hala takıma uyum sağlayamamasının sıkıntısını çekiyor.

Hazırlık kampı boyuncu alınan kötü skorları taraftarlarına unutturmak için sezon öncesi önemli rakibi Dortmund'u devirip sezona kupayla başlamak isteyen Bayern Münih, bunu başarabilecek güçte.


Tags:

X