Üye Giriş
Üye Kayıt

Sturm Graz - Fenerbahçe

Sturm Graz - Fenerbahçe

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Sturm Graz, kendi evinde Fenerbahçe ile karşılaşıyor.

 

 

Sturm Graz, geçtiğimiz sezon Avusturya ligini 60 puanla üçüncü sırada bitirerek UEFA Avrupa Liginde ön eleme oynama şansı yakaladı.

Geçtiğimiz sezon Avusturya'da Salzburg'un çok gerisinde kalan Sturm Graz, bu sezon hem avrupada hemde ligde iyi işler yapmak istiyor.

Avrupa Ligi 2. Ön Eleme turunda, M.Podgorica ile karşılaşan Sturm Graz, ilk maçta sahasında 1-0 mağlup olduğu rakibini, deplasmanda 3-0 yenerek turu geçmeyi başardı.

Geçtiğimiz hafta start alan Avusturya Bundesliga'nın ilk haftasında kendi evinde St.Polten’i konuk eden Sturm Graz, 2-0 geriye düştüğü maçı 3-2 kazanarak dikkat çekti.

 

 

Fenerbahçe, geçtiğimiz sezonu 64 puanla üçüncü sırada tamamladı.

Konyaspor'un Türkiye Kupasını kazanması ve Avrupa Ligine katılma hakkı elde etmesi sonucu Fenerbahçe, Avrupa Ligine 3. ön eleme turundan katılmak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz sezon sonunda Dick Advoocat ile yollarını ayıran Fenerbahçe, takımın başına eski teknik direktörü Aykut Kocaman’ı getirdi.

Transfer çalışmalarını da sürdüren Fenerbahçe şu ana kadar Mehmet Ekici, Carlos Kameni, Nabil Dirar, Mathieu Valbuena ve Mauricio Isla gibi isimleri kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz sezonu hedeflerden çok uzak şekilde tamamlayan Fenerbahçe, bu sezon hem avrupada hem süper ligde başarılar hedefliyor.


Tags:

X