Üye Giriş
Üye Kayıt

Almanya - Kamerun

Almanya - Kamerun

FIFA Konfederasyon Kupası B Grubu 3. Haftasında AlmanyaKamerun ile karşılaşıyor.

 

Turnuvanın son haftasının başlangıcında Almanya; 4 puanla ikinci sırada bulunurken, Kamerun, 1 puanla dördüncü sırada bulunuyor.

 

 

Almanya, dünyanın en önemli futbol ülkelerinden bir tanesi konumunda bulunuyor ve katıldığı tüm turnuvalarda başarı hedefliyor.

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya, gelecek yıl Rusya'da düzenlenecek olan şampiyona öncesinde oynayacağı Konfederasyon kupasını kazanmak istiyor.

Katıldığı tüm şampiyonalarda en favori takım gözüyle bakılan Almanya milli takımı, Konfederasyon kupası gruplarında oynadığı ilk maçta Avustralya'yı 3-2 yenerek iyi bir başlangıç yaptı ancak ikinci maçında Şili ile 1-1 berabere kaldıkları için liderliği riske attılar.

Rusya'da düzenlenecek FIFA Dünya Kupasına katılabilmek için grubunda oynadığı 6 maçı da kaybetmeyerek 18 puanla lider durumda bulunan Almanya, bu maçlarda 27 gol atarken kalesinde yalnızca 1 gol görerek dikkat çekti.

 

 

Kamerun, Konfederasyon kupasında istediği sonucu alamadı ancak turnuvanın en favori takımı Almanya karşısında olası bir galibiyet üst tura çıkmalarına yetecek.

Turnuvanın ilk maçında Şili'ye 2-0 mağlup olan Kamerun, ikinci maçında ise Avustralya ile 1-1 berabere kaldı.

Hem grubun hemde turnuvanın en favori ve güçlü takımı Almanya, sahaya mutlaka 3 puan alıp liderlik isteğiyle çıkacağı için Kamerun'un işi fazlasıyla zor.

 

Almanya, son 10 maçında yenilgi yüzü görmedi.

Kamerun, son 5 maçında sadece 1 kez galibiyet aldı.

Almanya, son 3 maçında tam 11 gol attı.

Almanya, turnuvada oynadığı 2 maçta gol yedi.


Tags:

X