Üye Giriş
Üye Kayıt

Yeni Zelanda - Portekiz

Yeni Zelanda - Portekiz

FIFA Konfederasyon Kupası A Grubu 3. Haftasında Yeni ZelandaPortekiz ile karşılaşıyor.

 

Turnuvanın son haftasının başlangıcında Yeni Zelanda; 0 puanla dördüncü durumda bulunurken, Portekiz, 4 puanla ikinci sırada bulunuyor.

 

 

Yeni Zelanda, Dünya Kupası için oynadığı maçlarda iyi gidişiyle dikkat çekiyor ancak konfederasyon kupasında kötü bir performans sergiledi ve bir üst tura yükselme şansını kaybetti.

Geçen sezon kazandığı OFC Uluslar Kupası sayesinde konfederasyon kupasına katılmaya hak kazanan Yeni Zelanda, şampiyonanın ilk maçında Rusya’ya 2-0 ikinci maçta ise Meksika’ya 2-1 mağlup olarak grubun son sırasına yerleşti.

Turnuvanın son maçında grubun hatta şampiyonanın en favori takımlarından bir tanesi olan Portekiz ile karşılaşacak olan Yeni Zelanda, mutlaka 3 puan kazanması gereken güçlü rakibi karşısında zor bir maça çıkacak.

 

Portekiz, önce grubunun sonra da turnuvanın en favori takımları arasında yer alıyor.

Euro 2016'da muazzam bir form grafiği yakalayarak şampiyonluğa ulaşan Portekiz, bu sayede konfederasyon kupasına katıldı.

Şampiyonanın ilk maçında Meksika ile 2-2 beraber kalan Portekiz, ikinci maçında Rusya'yı 1-0 yenerek liderliğe bir adım daha yaklaştı.

Grupta Meksika ile aynı puanda bulunan Portekiz, liderlik için Yeni Zelanda'yı mutlaka farklı mağlu etmek isteyecektir.

 

Yeni Zelanda, grupta oynadığı 2 maçı da kazanamadı.

Yeni Zelanda, grupta oynadığı iki maçta da 2 gol yedi.

Portekiz, grupta oynadığı 2 maçı da kaybetmedi.

Portekiz, son 10 maçında sadece 2 mağlubiyet aldı.


Tags:

X