Üye Giriş
Üye Kayıt

Almanya - Şili

Almanya - Şili

FIFA Konfederasyon Kupası B Grubu 2. Haftasında AlmanyaŞili ile karşılaşıyor.

 

2. Haftanın başlangıcında Almanya; 3 puanla ikinci sırada bulunurken, Şili, 3 puanla birinci sırada bulunuyor.

 

 

Almanya, dünyanın en önemli futbol ülkelerinden bir tanesi konumunda bulunuyor.

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya, gelecek yıl Rusya'da düzenlenecek olan şampiyona öncesinde oynayacağı Konfederasyon kupasını kazanmak istiyor.

Katıldığı tüm şampiyonalarda en favori takım gözüyle bakılan Almanya milli takımı, Konfederasyon kupası gruplarında oynadığı ilk maçta Avustralya'yı 3-2 yenerek iyi bir başlangıç yaptı.

Rusya'da düzenlenecek FIFA Dünya Kupasına katılabilmek için grubunda oynadığı 6 maçı da kaybetmeyerek 18 puanla lider durumda bulunan Almanya, bu maçlarda 27 gol atarken kalesinde yalnızca 1 gol görerek dikkat çekti.

Konfederasyon kupası gruplarında ilk maçını kazanan Almanya, grubun diğer ilk maçtan galibiyetle ayrılan takımı Şili'yi mağlup edip liderlik koltuğuna erkenden oturmak istiyor.

 

 

Şili, Kupa Amerika ünvanı ile katıldığı Konfederasyon kupasında oynadığı ilk maçı kazanarak gruptan çıkmadı adına avantaj yakaladı.

Grupların ilk maçında Kamerun'u 2-0 mağlup eden Şili, averaj ile lider durumda bulunuyor.

Konfederasyon kupası karşılaşmaların hazırlık karşılaşmaları oynayarak hazırlanan Şili, ilk maçta Burkino Faso’yu 3-0 yenerken ikinci maçta Rusya ile 1-1 son maçta ise Romanya’ya 3-2 mağlup oldu.

Sadece grubun değil turnuvanın en büyük favori takımı olarak gösterilen Almanya karşısında zor bir maça çıkacak olan Şili, sürpriz yapmak istiyor.

 

 

Almanya, son 10 maçında hiç yenilmedi.

Şili, son 10 maçında sadece 2 mağlubiyet aldı.

Almanya, son 10 maçının 7'sinde kalesini gole kapattı.


Tags:

X